Виды пластиковой упаковки
Упаковка з харчового пластику є найпопулярнішою та затребуваною на сьогоднішній день. Тому важливо знати, які види упаковки бувають і чим вони відрізняються.
Якісна пластикова упаковка гарантує Вам безліч переваг: збереження товару, високі бар'єрні та термоізоляційні властивості, зручність транспортування, хімічна безпека, невелика вартість, зручність у використанні та контроль розтину, різноманітність форм та розмірів, привабливий зовнішній вигляд. Однак у харчового пластику є відмінності, тому при виборі упаковки пам'ятайте, що
- PP (Поліпропілен) - безпечний для зберігання води та продуктів. Застосовують для виробництва харчових контейнерів, упакування хліба, макаронів, круп, стаканчиків для сметани, йогуртів. Найбезпечніший, довговічний, практичний. Придатний для багаторазового використання. Можна розігрівати у мікрохвильовій печі. При неправильному застосуванні та нагріванні вище 100°C може виділяти формальдегід.
- PETE (PET) (Поліетилентерефталат, ПЕТ) - пляшки для напоїв, олії. З ПЕТ також виготовляють одноразові харчові контейнери та прозорі ємності для шампунів. При багаторазовому використанні рідина виділяються токсини і важкі метали, що негативно впливають на імунну, ендокринну і репродуктивну системи.
- HDPE/PEHD (Поліетилен високої щільності) - застосовується для виробництва упаковки води, молока, шампунів, миючих засобів, косметики. На відміну від PET, він безпечний для здоров'я. Також він використовується для виготовлення дитячих іграшок та деяких видів харчових пакетів.
-
PS (Полістірол) - з нього виготовляють пінопласт, одноразові посуд та столові прилади, підкладки для м'яса, овочів та іншого. Призначений лише для холодних продуктів та напоїв. При повторному використанні або нагріванні виділяє стирол, що негативно впливає на функцію печінки та нирок, на кровоносну, нервову системи.
Обов'язково звертайте увагу на маркування упаковки та не використовуйте тару без маркування харчових продуктів.